Aktuálně

Pravidelně vás informujeme o našich aktivitách, úspěšných projektech a nových technologiích.

O nás

Pravidelně vás informujeme o našich aktivitách, úspěšných projektech a nových technologiích.

Akce

Udržitelné finance & železnice v Evropě

Asociace pro rozvoj infrastruktury (ARI) ve spolupráci s International Sustainable Finance Centre (ISFC) a Sustainability Hub Prague pořádá vpředvečer mezinárodního fóra panelovou diskusi o budoucnosti financování významných infrastrukturních programů v České republice.

„Železnice je nejudržitelnějším druhem dopravy. Zvýšení jejího podílu na osobní a nákladní dopravě je rozhodující pro dosažení uhlíkové neutrality“ [BCG]. Francie, Španělsko, Německo, Nizozemí a mnoho dalších zemí investuje do své železnice prostřednictvím zelených dluhopisů. Francouzská společnost SNCF zahájila před šesti lety rozsáhlý program emisí zelených dluhopisů a do roku 2025 plánuje uplatnit kritéria odpovědného investování na všechny investice SNCF Group. SNCF je v současné době 3. největším emitentem zelených dluhopisů ve Francii a 6. největším na světě. Do poloviny roku 2021 vydala SNCF 22 zelených dluhopisů v hodnotě 7,6 miliardy Eur, z nichž financuje nejen železniční infrastrukturu (70 %), ale také kolejová vozidla. Dluhopisy mají splatnost 10 až 30 let a díky nim se zabránilo emisím 33 milionů tun CO2.

V příštích 20 letech si program VRT v ČR vyžádá investice ve výši až 1,2 bilionu Kč, které mají potenciál se kvalifikovat jako způsobilé v rámci Taxonomie EU a přilákat zájem evropských kapitálových trhů.

Čtvrtek 8. června 2023 od 18:00 – v předvečer mezinárodního fóra, v Sustainability Hub Prague, Budova Crystal, Vinohradská 2577/178, Praha 3, vstup pouze na pozvánku

Tématem diskuze je udržitelné „zelené“ financování železniční infrastruktury v Evropě a zkušenosti s financováním železnic pomocí zelených dluhopisů. Po skončení bude probíhat networking. 

K této akci nemáme zatím žádná videa.

K této akci nemáme zatím žádné prezentace.

K této akci nemáme zatím žádné fotografie.

K této akci nemáme zatím žádné související zprávy.

Obnovit

Příspěvek zatím nemá žádný dotaz.

Položit dotaz

Další akce

Přihlašte se k odběru novinek