Aktuálně

Pravidelně vás informujeme o našich aktivitách, úspěšných projektech a nových technologiích.

O nás

Pravidelně vás informujeme o našich aktivitách, úspěšných projektech a nových technologiích.

Akce

Rozhovor s osobností: JONATHAN WOOTLIFF

Peter Kalaš, předseda České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj, a Tomáš Janeba, prezident ARI, pozvali Jonathana Wootliffa, poradce pro oblasti udržitelnosti a odpovědného chování podniků a bývalého ředitele pro komunikaci GREENPEACE International, aby vysvětlil, jak může Česká republika přispět ke zmírnění a přizpůsobení se změně klimatu, kde vidí budoucí šampióny, rizika a příležitosti.

Jonathan také představil projekt RETHINK, podnikatelskou platformu firem v České republice pro spolupráci vedoucí k proaktivnímu uchopení příležitostí a řešení rizik vyplývajících ze zeleného přechodu a cíle uhlíkové neutrality do roku 2050 pod vedením generálních ředitelů předních společností a podnikatelů v České republice. Tato podnikatelská platforma má od podzimu 2021 působit jako katalyzátor udržitelné, resilientní a sociálně citlivé hospodářské obnovy v České republice s využitím digitálních technologií. Více o projektu RETHINK se dozvíte ZDE

Jonathan Wootliff

Jonathan radí společnostem v otázkách udržitelnosti se zaměřením na pomoc při budování mostů s nevládními organizacemi a také při navrhování a implementaci strategií pro programy ESG (řešení v oblasti standardů pro životní prostředí, sociální oblast a správu podniků) a CSR (podnikové, sociální a odpovědné podnikání).

Jonathan dohlížel, jako bývalý ředitel pro komunikaci v GREENPEACE International se sídlem v Amsterdamu, na činnost organizace ve více než 35 zemích. Mezi jeho úkoly patřilo mimo jiné i řízení komunikačních aktivit Greenpeace na ministerském summitu v rámci konference OSN o změně klimatu v Kjótu v roce 1997. Od té doby se účastnil všech následujících konferencí OSN o změně klimatu.

Jonathan žije dlouhodobě v Praze a je předsedou rady poradců České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (CBCSD). Působí ale i v dalších částech Evropy, jakož i v USA a Asii.

Jonathan v současné době vede projekt RETHINK, iniciativu velkých společností v České republice vedenou generálními řediteli, kteří společně usilují o udržitelné post-pandemické hospodářské oživení v ČR a inspirují k silnému, odolnému, adaptabilnímu a společensky odpovědnému podnikání.

Partneři akce

czech bcsd
Britské velvyslanectví v Praze
Evropská investiční banka
ČSOB
Strabag

Kapitoly

00:00:01 Začátek

K této akci nemáme zatím žádné související zprávy.

K této akci nemáme zatím žádné související tiskové zprávy.

czech bcsd
Britské velvyslanectví v Praze
Evropská investiční banka
ČSOB
Strabag
Pokládat dotazy již není možné. V případě dalších dotazů na akci se prosím obraťte na dotazy@zelena-mesta.cz.

Další akce

Přihlašte se k odběru novinek