Aktuálně

Pravidelně vás informujeme o našich aktivitách, úspěšných projektech a nových technologiích.

O nás

Pravidelně vás informujeme o našich aktivitách, úspěšných projektech a nových technologiích.

Akce

Carbon Crunch 2021: the pre-COP26 edition

Co vás zajímá

Carbon Crunch si posledních osm let klade těžké otázky týkající se snižování uhlíku, pořádá diskuse a sdílí osvědčené postupy. Jelikož se Konference OSN o změně klimatu (COP26) koná v Glasgow v listopadu a výzva ke zvýšení naléhavosti sílí, rádi bychom vás pozvali, abyste se od 4. do 7. října připojili ke Carbon Crunch 2021.

Na příkladech z hostitelského města COP26 v Glasgow a napříč Velkou Británií bude Carbon Crunch 2021: vydání před COP26 zkoumat role a odpovědnosti národní politiky a regulace místních rozhodujících činitelů a vlastníků a provozovatelů aktiv s cílem umožnit a urychlit náš přechod k uhlíkové neutralitě.

Pondělí 4 října 11:00-12:00 hod.
COP26 a infrastruktura: zrychlující se změny 
Registrujte se zde

Přibližně 70 % celosvětových emisí skleníkových plynů pochází z infrastruktury, takže musíme urychleně navrhnout způsoby, jak dekarbonizovat nová a stávající infrastrukturní aktiva. Během tohoto úvodního zasedání se zaměříme na to, co bude net-zero a COP26 znamenat pro zúčastněné strany zapojené do globálního poskytování infrastruktury, a vyslechneme si od lídrů průmyslu informace o tom, co se děje v hostitelské zemi COP26, Skotsku, za účelem dekarbonizace její infrastruktury.

Úterý 5 října 11:00-12:00 hod.
Energie: komplikovanost řízení v souvislosti s dekarbonizací 
Registrujte se zde

Dekarbonizace energetického sektoru byla úspěšným příběhem, nicméně s mnohem hlubšími škrty a všemi ostatními odvětvími závislými na energetickém sektoru při řešení výzvy uhlíkové neutrality se požadavky mění. Energetická transformace je jádrem dekarbonizace ve všech odvětvích a toto zasedání se bude zabývat tím, jak reagují hráči v energetickém sektoru.

Středa 6 října 11:00-12:00 hod.
Doprava: reakce na rychle se měnící technologie, chování a energetické potřeby Registrujte se zde

Dosažení uhlíkové neutrality vyžaduje přepracování způsobu hodnocení investic do dopravní infrastruktury a poskytování energie a paliv na podporu dekarbonizovaných dopravních technologií vytváří pro energetický sektor nové požadavky. Toto zasedání upozorní na to, jak se k těmto problémům staví ti, kteří jsou zodpovědní za plánování a poskytování nové dopravní infrastruktury.

Čtvrtek 7 října 11:00-12:00 hod.
Prostředí postavené na uhlíkové neutralitě: boj s teplem, dovybavení a ztělesněný uhlík Registrujte se zde

Naše zastavěné prostředí vyžaduje významné změny, přičemž mezi tyto výzvy patří především to, jak řešit energetickou účinnost stávajících budov a rychle přejít na nulové uhlíkové teplo. Ztělesněné dopady budov se také stále více zaměřují, přičemž od projektantů a osob s rozhodovací pravomocí se stále častěji vyžaduje, aby vyhodnotili a zdůvodnili kapitálový uhlík spojený s vývojem. Tato relace prozkoumá, jak provozovatelé nemovitostí a designéři přizpůsobují způsob, jakým jsou dodávány projekty stavěného prostředí, aby byly připraveny na uhlíkovou neutralitu.

K této akci nemáme zatím žádná videa.

K této akci nemáme zatím žádné prezentace.

K této akci nemáme zatím žádné fotografie.

K této akci nemáme zatím žádné související zprávy.

K této akci nemáme zatím žádné související tiskové zprávy.

Pokládat dotazy již není možné. V případě dalších dotazů na akci se prosím obraťte na dotazy@zelena-mesta.cz.

Zajímá vás téma
Změna klimatu?

Zajímá vás téma
Budovy?

Zajímá vás téma
Energie?

Zajímá vás téma
Ovzduší?

Zajímá vás téma
Doprava a mobilita?

Zajímá vás téma
Průmysl?

Další akce

Přihlašte se k odběru novinek