Aktuálně

Pravidelně vás informujeme o našich aktivitách, úspěšných projektech a nových technologiích.

O nás

Pravidelně vás informujeme o našich aktivitách, úspěšných projektech a nových technologiích.

Komerční banka, a.s.

Skupina Komerční banky poskytuje služby drobného, podnikového a investičního bankovnictví, stará se o více než 1 400 000 klientů na 335 obchodních místech v ČR.

Komerční banka patří k nejvýznamnějším bankovním institucím nejen v České republice, ale i v regionu střední a východní Evropy. Komerční banka je také součástí skupiny Société Générale, která je pátou největší bankovní skupinou v Eurozóně a jejich služeb využívá na 16 miliónů klientů na celém světě. Od vstupu Société Générale v roce 2001 prošla Komerční banka významnou transformací zaměřenou na zvýšení kvality poskytovaných služeb. Díky těmto pozitivním změnám získala Komerční banka nejvyšší ocenění v třetím ročníku prestižní soutěže MasterCard banka roku, když byla odbornou porotou zvolena Bankou roku 2004. Komerční banka jako první bankovní subjekt na českém trhu nabídla klientům závazky garantované úrovně služeb a jako první soukromá banka v České republice umožňuje klientům využít služeb nezávislého ombudsmana.

Ke konci roku 2004 zaměstnávala Komerční banka 7 309 zaměstnanců a dosáhla čistého nekonsolidovaného zisku 9 302 milionů Kč. Agentura Moody´s ocenila Komerční banku stupněm A1 z hlediska dlouhodobé rizikovosti, Prime-1 v krátkodobé rizikovosti. Finanční ukazatele za první pololetí roku 2005 vykazují vzestupný trend, kdy například čistý zisk vzrostl oproti stejnému období roku 2004 o 10% na 4 184 milionů Kč.

Komerční banka vedle retailového bankovnictví nabízí také služby podnikového a investičního bankovnictví. Tato oblast zahrnuje obsluhu středních podniků, municipalit a velkých korporací. Komerční banka prostřednictvím bankovních poradců a přímého bankovnictví poskytuje klientům platební služby, financování obchodu, leasing, factoring, úvěrování, správu aktiv, služby kapitálového trhu, finanční poradenství a další služby v závislosti na individuálních potřebách klienta. Investiční bankovnictví nabízí široké spektrum finančních produktů jako systém tzv. strukturovaného financování. Strukturované financování, které lze úspěšně použít v mnoha ekonomických odvětvích, obvykle kombinuje syndikovaný úvěr a úvěrové linky s dalšími produkty jako jsou opce či swapy. Takovou kombinaci lze použít za účelem financování rozvoje společnosti, projektového financování, realizace MBO transakcí či různých druhů partnerských transakcí (např. BOT/BOOT a PPP), exportního financování a financování realit. Pro poměrnou složitost produktu je kladen důraz na individuální posouzení každého případu se zvláštním zřetelem k analýze cash-flow. KB zajišťuje v rámci strukturovaného financování syndikované úvěry a úvěrové linky v objemu od 300 milionů do 10 miliard Kč.

 

Co vás zajímá

Pro daná kritéria nemáme žádné výsledky.

Pro daná kritéria nemáme žádné výsledky.

Přihlašte se k odběru novinek